Іван Мірошніченко: Треба негайно зняти арешт зерна в портах і відновити експорт

11 августа 2015, 11:00
народний депутат України (Об’єднання "Самопоміч")
0
145

Контрагенти, які ухиляються від сплати податків і ховають валютну виручку, повинні відповісти за допущені правопорушення. Однак при цьому не повинні страждати інтереси добропорядних компаній.

«Креативні» схеми відходу від оподаткування, запропоновані на ринку зерна «сірими» посередниками є ризиком для галузі і загрожують іміджу України, як світового експортера зернових культур, - заявив народний депутат Іван Мірошніченко в інтерв'ю агенції "Укрінформ".

Правоохоронні, а також податкові органи повинні швидко і жорстко припинити тіньову схему. Контрагенти, які ухиляються від сплати податків і ховають валютну виручку, повинні відповісти за допущені правопорушення. Однак при цьому не повинні страждати інтереси добропорядних компаній. Ці компанії не мають можливостей відслідковувати і перевіряти ланцюжок постачання зернових. Неприпустимо брати в заручники кораблі компаній-експортерів, у тому числі компаній зі світовими іменами.

Іноземні компанії, чий вантаж був заарештований ДФСУ, надали всі необхідні документи і готові співпрацювати з правоохоронцями. Потрібно знімати арешт з кораблів і відновлювати експорт. Скоро почнеться збирання пізніх зернових та основних олійних культур. Затримки у відправленні зерна щодня обходяться галузі у мільйони доларів. Ситуація повинна бути вирішена негайно. Головними ризиками схеми «сірого» експорту є виведення долара з міжбанківського ринку і зниження обов'язкового продажу валютної виручки, як передбачено законодавством. Наслідком цього може стати падіння курсу гривні.

Агросектор - найбільший постачальник валюти в країну. Якщо валюта за відвантажене України зерно залишиться за кордоном через використання офшорних схем і не буде продаватися на міжбанківському ринку, курс гривні може похитнутися. Бюджет також втратить податки від припинення офіційної торговельної діяльності.

Держфінмоніторинг та силові структури при бажанні швидко розберуться, як валюта потрапляє в готівковому вигляді в схему. Такі схеми – проблема не тільки експортерів, це проблема державного масштабу. Як долар переводять у готівку? Через які банки або конвертаційні центри? Якщо долар вже знаходиться в готівковому вигляді в Україні, то яким чином він був отриманий і акумульований ... Як його потім легалізують і виведуть з країни...

Для довідки:

Нагадаємо, минулого тижня Державна податкова служба заарештувала зерно трьох найбільших іноземних трейдерів, що працюють в Україні. Мова йде про Bunge, зерно якої заарештовано в Миколаївському порту, Glencore - в Іллічівському порту, і Louis Dreyfus - на терміналі ТИС-Зерно. Затримка в портах відбулася силами ДФСУ, СБУ, МВС, прокуратури в результаті кримінальних справ проти окремих постачальників.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.