Суддя Олександр Геннадійович Хрімлі надрукував наукову публікацію

12 марта 2015, 14:40
правознавець
0
45

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Олександр Хрімлі дослідив особливості захисту прав і законних інтересів суб’єктів підприємництва у зарубіжних країнах. Про це ідеться у його науков

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Олександр Хрімлі дослідив особливості захисту прав і законних інтересів суб’єктів підприємництва у зарубіжних країнах. Про це ідеться у його науковій статті «Особливості захисту прав і законних інтересів суб'єктів підприємництва у зарубіжних країнах». Він на підставі аналізу законодавства європейських держав сформулював пропозиції щодо доцільності використання окремих аспектів зарубіжного досвіду в процесі вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері судового захисту прав та інтересів суб’єктів підприємництва.

Суддя Хрімлі довів необхідність підвищення рівня судового захисту прав суб’єктів підприємництва в Україні з використанням досвіду розвинених європейських держав.

У статті розглянуті етапи формування в розвинених зарубіжних країнах спеціальних судових органів, наділених повноваженнями щодо розгляду справ за участю суб’єктів підприємницької діяльності.

За його словами, проведений аналіз правового забезпечення розгляду спорів за участю суб’єктів підприємництва у ряді зарубіжних країн свідчить, що в зарубіжних країнах проблема звернення до судових засобів захисту, як й у вітчизняному праві безпосередньо пов’язана з вирішенням питання про підсудність. «Дане питання вирішується як в залежності від відповідних приписів законодавства, так і, виходячи з економічних, юридичних та інших інтересів сторін, у досягненні оптимальних умов захисту. Отже, в більшості розвинених країн існують спеціалізовані суди, які розглядають спори між підприємцями», - ідеться у публікації.

За інформацією Хрімлі, у більшості розвинених країн сформовані або спеціальні судові органи, або спеціальні відділення загальних судів, для захисту прав і законних інтересів учасників підприємницьких відносин. «До компетенції таких органів належать, спори, пов’язані з виконанням комерційних контрактів, перевезеннями, захистом прав промислової власності, захистом, від недобросовісної конкуренції, спори, що виникають з публічних відносин, пов’язані із створенням, діяльністю та ліквідацією господарських товариств, банкрутством тощо», - наголосив Олександр Хрімлі.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.