Україна: до та після Євромайдану

29 ноября 2014, 15:58
0
298

Ще рік тому ніхто не міг подумати, що в Україні може статися така економічна ситуація, яка наявна в нас зараз. Але й тоді наша країна мала не найкращі показники:недостатній рівень освіти, економічне т

Культуролог Лесь Герасимчук сказав: "Вияв народного протесту – це цілісний мистецький витвір на тему революції, що розглядається і аналізується як цілісне явище. Але час зрозуміти, що народ у нас живе з владою у паралельних світах ". Тому український народ хотів боротися за свої права та орієнтовувати вектор нашої держави на європейський. Але не все сталося, як гадалося... Як же події українського Майдану змінили долю кожного з нас і нашої країни в цілому?
Аналізуючи дану проблему, хочеться навести такі дані щодо того, як змінилися макроекономічні показники України на початок революції і через рік після неї.

У порівнянні з тим днем - днем початку протестів - і сьогоднішнім країна істотно втратила в операційних показниках , правда , паралельно поліпшила стратегічні і піднялася на кілька позицій у міжнародних рейтингах.
Владимир Дубровський, старший економіст «Case Україна», зазначає, що від різких змін в перший рік після революції закономірно слід було очікувати негативного ефекту: «У нашому випадку цей негативний ефект значною мірою пов'язаний (і не міг не бути пов'язаний) з розривом економічних відносин з Російською Федерацією, інакше й бути не могло ». За його словами, це охолодження почалося не синхронно з Майданом, а раніше - з серпня минулого року, коли Віктор Янукович оголосив про наміри підписати угоду про асоціацію з ЄС."

І все ж хочу провести паралель між здобутками, прорахунками та наслідками Євромайдану для нашої країни.

Здобутки Майдану: 
Усунення від влади Януковича
Відставка уряду Азарова
Призначення нових президентських виборів і виборів до деяких органів місцевого самоврядування.
Прихід до влади праволіберально-консервативного уряду на чолі з Арсенієм Яценюком.
Початок російської інтервенції.
Масові повалення пам'ятників Леніну по території всієї Україні.

Прорахунки:
Хибна мета, або місія проекту. Першочергова мета – підписання угоди з ЄС, поставила Майдан під контроль політиків. Політичні цілі підмінили мету.
Наявна відсутність стратегії.
Відсутність сталих народних лідерів.

Наслідки:
Загострення ситуації на сході та конфлікт із місцевими самопроголошеними республіками - ЛНР і ДНР.
Економічна блокада у східний областях та економічна нестабільність по всій країні.
Євромайдан дав зрозуміти, що євроінтеграції і будь-якого розвитку України можна добитися тільки жорстко усунувши від маніпуляцій владою, опозицією і всім політичним та економічним полем України олігархічних кланів, які виснажують Україну.

На майбутнє заблокував легке підписання Угоди про вступ до Митного союзу.

Так все ж таки які зрушення приніс Майдан?

   «55% українців вважають, що позитивні

Про це під час круглого столу повідомила директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна .

Так, за результатами опитування, 55% респондентів вважають, що події на Майдані дали позитивні зрушення для українського народу. У той же час 30% опитаних заявили, що події були організовані політичною опозицією або за підтримки Заходу.При цьому, мешканці заходу України вважають, що Майдан був усвідомленою боротьбою громадян, що об'єдналися на захист своїх прав. У центрі - більше половини опитаних вважають, що це була боротьба населення.На Донбасі понад 70% людей вважають, що події на Майдані стали державним переворотом, причому більше половини населення вважає, що це був державний переворот за підтримки Заходу.

У той же час, повідомила В. Бекешкіна, більшість опитаних вважають, що "Майдан-3" можливий.

Чи можна сказати, що Євромайдан повністю знінив нашу країну? Частково так...Але різне населення України і сприйняло його по-різному. А щодо становища в нашій країні зараз, то воно погіршилось, але натомість Україна в деяких світових рейтингах піднялась на декілька сходинок вище.

 І ще один головний здобуток Майдану - він повністю змінив нас, нашу внутрішню сутність, погляди на певні цінності та уявлення про країну, в якій ми живемо.Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: історія,Україна,Євромайдан
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.