Ряди Кременчуцького Правого Сектору очистились від неблагонадійних елементів

10 апреля 2014, 10:16
0
260

Ряди Кременчуцького Правого Сектору очистились від неблагонадійних елементів

Як пише один з кременчуцьких сайтів, нещодавно декілька кременчужан забрали свої речі з міської організації «Правого Сектору» та перейшли до офісу об’єднання «Майдан». Вдалися до такого вони, прихопивши з собою матеріальні цінності, що були придбані або внесені прихильниками Правого Сектора у вигляді матеріальної допомоги при формуванні матеріально-технічної бази організації.

 Ми спробували розібратись у причинах та наслідках цієї події.

Ось як говорить про причини Член ради Кременчуцького ВО Майдан Кирило Климчук:

- Хлопці пікетували обласне управління МВС, охороняли залізничну станцію, боролися у Полтаві з гральними автоматами... Але вони не розуміють мети того, що роблять.

Ми звернулись за коментарями до Ірини Мітрофанової, члена ради ВО «Майдан», керівника напрямку оздоровлення за коментарем.

- Одразу після повернення з київського Майдану, хлопцям були створені всі необхідні умови для того,щоб вони після Майдану перейшли до мирного життя та почували себе потрібними та реалізованими у суспільстві. Їм була надана безкоштовна медична та психологічна допомога, більшість з учасників цих подій пройшли лікування у медичних закладах Кременчука. Усе це було зроблено з однією метою: щоб молоді майданівці якнайшвидше та комфортніше для них пройшли соціалізацїю у звичайному буденному мирному житті. Справжнім прикладом для хлопців став Іван Балацький, який є майстром спорту, ніколи не палив та не вживає спиртного, продовжуючи «сухий закон Майдану» у повсякденному житті. Він власним прикладом пропагує здоровий образ життя серед колективу Правого Сектора на Полтавщині. У той же час декілька осіб з числа учасників київського Майдану після спроб соціалізуватись, нажаль, повернулися до своїх пагубних звичок: пияцтва, байдикування та крадіжництва, – говорить Ірина.

Координатор Правого Сектора Полтавщини Іван Балацький розповідає, чим займалися активісти Правогому Сектора.

- Нами досягнуто домовленості про використання у Кременчуці двох спортзалів для тренувань членів організації. З початку березня проводяться теоретичні заняття з історії України та політології, початкової військової підготовки, практичні заняття зі стрільби, спортивні тренування, організовано щоденне гаряче харчування, щотижневе відвідування лазні. У колективі створено дух дружньої взаємопідтримки, взаємовиручки та патріотизму.

Нажаль з колективу почали вичленовуватись особи, що не витримували нашого режиму.У них з’явились проблеми, пов’язані з алкогольною залежністю, небажанням брати участь у заходах організації. Далі – гірше – декілька хлопців зникли разом з речами нашої організації. Частину вони потім повернули на наше прохання. Вони до сих пір уникають зустрічі, напевно їм просто соромно...

 А щодо наших правил, необхідно додати: кожне рішення нашої організації виноситься на обговорення загальними зборами чи учасниками робочих нарад, а кожен захід обговорюється на засіданні оргкомітету з його підготовки, до участі у роботі якого запрошуються всі зацікавлені члени Правого Сектора.

За перший місяць роботи нашої кременчуцької організаціі проведено ряд заходів, як міського так і обласного рівня, серед яких пропаганда українських товарів на противагу російським, пікетування облуправління МВС з метою відставки його начальника Івана Корсуна, який за часів Євромайдану керував тітушками у Черкасах, заходи протидії незаконному гральному бізнесу, програма протидії корупції у медичній сфері. Особливу увагу було приділено наказу Дмитра Яроша про захист газотранспортної системи України. На виконання цього наказу, бійці Правого Сектору здійснювали громадське спостереження та охорону від незаконних врізок та ймовірних диверсій відрізку газопроводу у Лохвицькому районі, та спромоглися перекрити незаконний бізнес газовим крадіям.


Нам вдалось поспілкуватися з Валентиною Стоюшко, волонтером ВО «Майдан», яка була свідком подій, що нас зацікавили. Ось що вона нам повідомила:

- Хлопці просто не захотіли дотримуватися дисципліни та встановлених у Правому Секторі правил та пішли до іншої організації – ВО «Майдан», де керівництво закриває очі на такі асоціальні прояви, як слабкість до оковитої. Та що там закриває очі! Один з керівників цієї організації Леонід Харченко, що віднедавна є членом міськвиконкому, сам постійно купує алкоголь та пригощає хлопців та дівчат-волонтерів, розпиваючи його прямо в офісі. Він навіть пропонував мені особисто! І невідомо, за які гроші купує – за власні чи за зібрані у скриньці... І це після прямих обвинувачень про безконтрольні розтрати великих сум народних грошей зі скриньок! Мені було огидно спостерігати за деградацією особистостей кола людей, які повинні своїм прикладом надихати інших. На мою думку, ця організація більше нагадує не штаб ВО «Майдан», а шинок. Пьють, курять та матюкаються.

А ще один керівник «Майдан», самопроголошений керівник самооборони та козацтва, про що також пише й «Кременчуцький Телеграф», Андрій Касаткін використовує молодих хлопців із задурманеним горілкою розумом у власних корисних цілях. (Доречі Кирило Климчук, коментар якого ми додавали вище, виявився двоюрідним братом Андрія Касаткіна). Спочатку у Кременчуці – кришуючі бари та маршрутки, а потім уже в масштабах області, встановивши блок-пост на в’їзді у «рибне місце» у Семенівському районі, щоб знімати плату з кожного браконьєра, що приїжджає туди на автомобілі.
http://www.telegraf.in.ua/kremenchug/2014/04/05/skandal-vokrug-kremenchugskih-kazakov-samooborony-i-vodnoy-miliciey-nabiraet-oboroty_10036266.html


За словами самих хлопців, Касаткін виділив їм окремий шматок від цього кримінально пирога, дозволивши ламати спінінги рибалкам у тому ж Семенівському районі та забирати улов. Після експропрійовану рибу вони здають на базарі, отримують гроші та… Відбувається новий оборот горілки… Якщо улов був непоганим – то з гарною закускою.
От тільки не сподобалось це місцевим мешканцям та водній міліції!

За свідченнями очевидців, конфлікт, що розпалився на теренах Полтавщини, де згадуються прізвища вже не тільки Харченка та Касаткіна, а й губернатора Бугайчука, що немов би підтримує їх незаконні дії, вже перейшов у сфери фізичного протистояння та політичної боротьби.
А недосвічені молоді майданівці, яким «щедрі добродії» щоденно підливають оковитої, знову виявились використаними в гучній скандальній історії, за результатами якої Харченки, Климчуки та Касаткіни знову напхають власні кишені.
А на хлопців, нажаль, чекає тільки розчарування та новий етап соціалізації після ще одного періоду асоціальної поведінки…

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: правый сектор,Самооборона Майдана
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.