Українські вибори 2012: спостерігачі від ОБСЄ/БДІПЛ

12 марта 2012, 14:22
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0
1884

Своєрідним «швидким виграшем» для України, що допоможе їй продемонструвати свою відданість принципам демократії, було б якнайшвидше направлення офіційного листа-запрошення до ОБСЄ/БДІПЛ.

Атмосфера на прес-конференції наелектризована. Повсюди теле- і відеокамери. Нарешті, місія спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ оголошує, що, на їхню думку, українські президентські вибори 2010 року відповідали більшості критеріїв ОБСЄ та Ради Європи. Керівники місії говорять про «вражаючий прояв демократичних виборів» та про «добре організований і справді конкурентний виборчий процес, що надавав виборцям чіткий вибір». Через декілька годин почали надходити привітання від світових лідерів. Позиція України на міжнародній арені зміцнилася (опубл. англійською).

Перед і після президентських виборів 2010 року в Україні я написав декілька блогів (див. тут і тут, опубл. англійською) про те, у якому випадку міжнародна спільнота визнає ці вибори. Ефективна робота місії спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ була надзвичайно важливою для цього.

Добре, що українське керівництво неодноразово заявляло, що парламентські вибори у жовтні 2012 року будуть чесними й справедливими. Чудово й те, що влада заявила про свій намір попросити ОБСЄ/БДІПЛ відрядити спостерігачів для ретельного аналізу цих виборів. Своєрідним «швидким виграшем» для України, що допоможе їй продемонструвати свою відданість принципам демократії, було б якнайшвидше направлення офіційного листа-запрошення до ОБСЄ/БДІПЛ. Чим більше часу спостерігачі проведуть у країні, тим авторитетнішим може бути їхній звіт. На більш загальному рівні місія БДІПЛ потребує часу для підготовки, зокрема, здійснивши «візит для оцінки своїх потреб», можливо, ще до літа.

Важко завойована репутація України як однієї з найдемократичніших країн колишнього Радянського Союзу довгий час була однією з найбільш важливих і привабливих рис цієї нації. Особливістю репутації є те, що її важко здобути та легко втратити. Багато факторів впливатимуть на те, як міжнародна спільнота оцінюватиме якість парламентських виборів у жовтні 2012 року. Один із цих факторів, зокрема, це те, чи зможуть усі лідери опозиції взяти в них участь. Проте завчасне направлення запрошення до ОБСЄ/БДІПЛ стало би цінним першим кроком.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.