Така вона - “Сіль” Донеччини

16 июня 2016, 12:47
журналіст
0
23
Така вона -  “Сіль” Донеччини

Донеччина чомусь асоціюється з вугіллям, металом, хімією. А Бахмут, звідки брати родом, здавна вважається головним соляним промислом Європи. Виставку особисто відкрив очільник Донецької ОДА

Дуже гарна ідея представити мистецьку Донеччину виставкою братів Гутир! Столичний Український дім давно не мав такого несподіваного художнього вигляду.

Організатори культурно-мистецької акції “Донеччина-UA: перезавантаження” довго не могли сформувати концепцію головної експозиції центральної зали. Поки до процесу не долучився скульптор В.Гутиря. Просто виставка “Сіль”.

Донеччина чомусь асоціюється з вугіллям, металом, хімією. А Бахмут, звідки брати родом, здавна вважається головним соляним промислом Європи.

Виставку особисто відкрив очільник Донецької ОДА Павло Жебрівський, який чимало зробив для відродження української культури області.

Павло Жебрівський також звернув увагу, що багато музеїв, виставок та інших культурних закладів через проведення в області антитерористичної операції працюють у складних умовах. «Функціонування музеїв – це дух українського супротиву, це жага повернути мирне життя на Донбас, яку красномовно демонструють люди», – зазначив він”.

ГУТИРЯ В’ячеслав Володимирович заслужений художник України 2013, член Національної спілки художників України. (18. 05. 1960, м. Артемівськ Донецької обл.) – живописець і скульптор. Брат О.Гутирі.

Працює в галузі станкового живопису, монументальної і станкової скульптури, декоративно-прикладного мистецтва (різьблення по дереву).

Учасник обл., респ. (від 1983), міжнар. (від 1991) мист. виставок. Персон. – у Краматорську (Донец. обл.; 1990, 1997), Києві (1993, 1996), Парижі, Будапешті (обидві – 1993), Донецьку (1998), Барселоні (Іспанія, 2003). Осн. галузі – живопис, скульптура, мала пластика. У творах відтворено власне бачення історії та ставлення до вічних тем людства – добра, зла, любові. Роботи зберігаються в НХМ.

Дерево, камінь, глина – його стихія, його знання.
Закручені, як язики полум’я, як стеблини степової трави, скульптури угвинчуються в небесну твердь, вітром крізь серце викликаючи з небуття міфи і легенди давніх часів. Звивісті тіла амазонок, навіяні колиханням трав; закручений рукою жорстокого воїна-скіфа в тугу спіраль кінь – відлуння, що живе в землі. Скульптури застигли в станї вознесїння, переходу до нової субстанції. Вони злилися в любовному прагненні, набуваючи мирних округлих форм – знаків добра. – описав майстра Олександр Ляпін.
Вячеслав провокує до збудження сили зачарування та інтелектуальної сприйнятливості землі, на якій живе. Для нього не існує поняття провінції, глушини. Його роздратована свідомість протинає тисячоліття, він, як бог, повертає до життя, до пам’яті з пітьми гротів Аіда погублену душу краю.
В скульптурах Гутирі немає й тіні невпевненності, вони – полум’яний вихор, що відганяє зло, вони – вірні обереги степняків.

ГУТИРЯ Олександр Володимирович (17. 02. 1966, м. Артемівськ Донец. обл.) – живописець і скульптор.  Закін. Донец. торг. уч-ще (1985). Від 1989 – учасник обл., респ. та міжнар. мист. виставок. Персон. – у Києві (1993, 1998), Будапешті (1993), Донецьку (1998), Німеччині (1998), Канаді (1999, 2000, 2002, 2005). Від 2004 – у Канаді.

-Донеччина багата талантами! – зазначив заступник Голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, – Аби у цьому переконатися киянам, варто просто побачити виставку “Сіль”, а ще краще, відвідати музеї, театри, заклади культури нашого краю. Попри певну напругу у прифронтовій зоні, всі заклади культури працюють, приймають відвідувачів, ведуть велику роботу. А митці – творять! І виставка “Сіль” є тому прекрасним підтвердженням!

Велику роботу для організації акції, і відповідно виставки “Сіль”, провели співробітники Управління культури і туризму Донецької ОДА на чолі з невтомною Аліною Певною. Змогли відновити роботу управління з нуля, відродили культурне життя регіону, що входить до зони АТО. Молодці!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.